ODY Belgesi Nedir?

ODY Belgesi Nedir?

ODY Belgesi Nedir sorusunun en güzel cevaplarından bir tanesi ODY Belgesi yani Orta Düzey Yöneticisi Belgesi karayolu ile yolcu ve yük taşımacılığı yapan firmalara verilen yetki belgesi türüne ODY Belgesi denilmektedir. Karayolları Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişilerin veya kurumların taşımcılık faaliyetlerini sürekli ve etkin bir şekilde sevk, idare eden ve yöneten müdür/idareci, şef, uzman, operasyon yöneticisi, operatör ve benzeri ünvanlarla istihdam edilen kişilerin alması zorunlu belgedir.

Okumaya devam et “ODY Belgesi Nedir?”

Tuzla ODY Belgesi

Tuzla ODY Belgesi

Tuzla ODY Belgesi alanında uzman eğitmen kadrosu ile sizlere Tuzla ODY 1 Belgesi, Tuzla ODY 2 Belgesi, Tuzla ODY 3 Belgesi ve Tuzla ODY 4 Belgesi alacak tüm sürücülerin bilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan biri de ODY Belgesi nasıl alınır. ODY Belgesi alabilmeniz için öncelikle ehliyet belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Okumaya devam et “Tuzla ODY Belgesi”

Tuzla ODY Kursu

Tuzla ODY Kursu

Tuzla ODY Kursu olarak Tuzla En İyi ODY Kursu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Alanında uzman ODY Eğitmenlerimiz eşliğinde sizlere Tuzla ODY 1 Belgesi, Tuzla ODY 2 Belgesi, Tuzla ODY 3 Belgesi ve Tuzla ODY 4 Belgesi hizmetlerini kesintisiz sunuyoruz.

Okumaya devam et “Tuzla ODY Kursu”

Tuzla ODY Merkezi

Tuzla ODY Merkezi

Tuzla ODY Merkezi olarak Tuzla En İyi ODY Merkezi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Alanında uzman ODY Eğitmenlerimiz eşliğinde sizlere Tuzla ODY 1 Belgesi, Tuzla ODY 2 Belgesi, Tuzla ODY 3 Belgesi ve Tuzla ODY 4 Belgesi hizmetlerini kesintisiz sunuyoruz.

Okumaya devam et “Tuzla ODY Merkezi”

ODY 1 Belgesi

ODY 1 Belgesi

ODY 1 Belgesi, uluslararası yolcu taşımacılığı yapan Orta Düzey Yöneticilere verilen belgedir. ODY 1 BelgesiB1 Yetki BelgesiB2 Yetki Belgesi olan tüzel veya gerçek kişi veya kurumların kesinlikle alması zorunludur. Çünkü ODY 1 Belgesi, aynı zamanda ODY 1 Mesleli Yeterlilik Belgesi olarak da geçmektedir. Yetki belgelerine sahip uluslararası yolcu taşımacılığı yapan firmaların ODY Belgesine sahip personel istihdam etmeleri zorunludur.

Okumaya devam et “ODY 1 Belgesi”

ODY 2 Belgesi

ODY 2 Belgesi

ODY 2 Belgesiyurtiçi yolcu taşımacılığı yapacak olan Orta Düzey Yöneticilere verilen belgedir. ODY 2 BelgesiD1 Yetki BelgesiD2 Yetki Belgesi türlerine sahip olan gerçek veya tüzel kişi veya firmalar da kesinlikle en az 1(bir) adet ODY 2 Mesleki Yeterlilik Belgesi‘ne sahip personel istihdam etmek zorundadırlar. İstihdam etmeme durumlarında ise Karayolu Taşımacılığı kanunun ilgili maddelerin de yer alan 5(beş) uyarı cezası uygulanır.

Okumaya devam et “ODY 2 Belgesi”

ODY 3 Belgesi

ODY 3 Belgesi

ODY 3 Belgesi, uluslararası kargo, eşya veya yük taşımacılığı yapan firmaların Orta Düzey Yöneticilerine verilen Mesleki Yeterlilik Belgesidir. C2 Yetki BelgesiL2 Yetki BelgesiM3 Yetki BelgesiR2 Yetki Belgesi türlerinden herhangi birine sahip olan firmaların Orta Düzey Yöneticisi olarak görev yapmakta olan personellerinin ODY 3 Belgesi olması zorunludur. ODY 3 Belgesine sahip personel istihdam etmeyen firmalar için cezai işlem uygulanmaktadır.

Okumaya devam et “ODY 3 Belgesi”

ODY 4 Belgesi

ODY 4 Belgesi

ODY 4 Belgesi almak için bir araştırma içerisindeyseniz eğer yurtiçi kargo, eşya ve yük taşımacılığı yapan bir firmada Orta Düzey Yönetici olarak görev yapmakta olduğunuzu ve ODY 4 Mesleki Yeterlilik belgesi almanız gerektiğini biliniz. K1 Yetki BelgesiK3 Yetki BelgesiL1 Yetki BelgesiM2 Yetki BelgesiM1 Yetki BelgesiR1 Yetki BelgesiN1 Yetki BelgesiN2 Yetki Belgesi türlerinden herhangi birine sahip olan işletmeler de ODY 4 Belgesine sahip personel istihdam etme zorunluluğuvardır. ODY 4 Belgesine sahip personel istihdam etmeyen firmalar için cezai işlem uygulanmaktadır.

Okumaya devam et “ODY 4 Belgesi”

ODY Belgesi Gerekli Evraklar

ODY Belgesi Gerekli Evraklar

ODY Belgesi alacak sürücülerin öncelikli olarak ilk bilmesi gereken durumlardan bir tanesi de ODY Belgesi Gerekli Evraklardır. Normal bir belge alırken istenilen evraklardan biraz farklılık gösterebilir. Çünkü alacağınız ODY Belgesi evraklarıfirmasal anlamda sizlerden istenilen bir Mesleki Yeterlilik Belgesi olduğu için sizlerden firma bilgileriniz de istenilmektedir. Genel olarak tüm istenilen evraklar; ODY 1 BelgesiODY 2 BelgesiODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi alacak sürücüler için de benzerlik göstermektedir.

Okumaya devam et “ODY Belgesi Gerekli Evraklar”

Sınavsız ODY Belgesi

Sınavsız ODY Belgesi

Muafiyetli ODY Belgesi alabilmek için gerekli yetki belgelerine sahip bir firmada toplam 3(üç) yıl orta düzey yönetici olarak çalışmanız gerekmektedir. Ama Sınavsız ODY Belgesi alabilmeniz için 25.02.2006 tarihinden önce 3(üç) yıl çalışmışolmalısınız.

Okumaya devam et “Sınavsız ODY Belgesi”